serwis specjalny POLSKA/EUROPA/ŚWIAT- W serwisie specjalnym ...Czytaj dalej
"Tajemna siła reklamy, czyli jak działa rekla- Spotkanie w ramach Wszechnicy Żywieniowej ...Czytaj dalej
15 grudnia 2011r. w Centrum Konferencyjnym Zielna- Konferencja KRSiO pt. "Reklama i prawo konkurencji - jak ustrzec się przed nieuczciwą konkurenc ...Czytaj dalej
Reklama i prawo konkurencji - jak ustrzec się przed nieuczciwą konkurencją i własnymi błędami oraz odnieść sukces
sala Europa,VI piętro Czytaj dalej...
Konferencja KRSiO pt. " Otoczenie prawne branży suplementów diety w 2010 roku"
2009-11-10
25 listopada br. w Hotelu Parkowa w Warszawie odbyła się konferencja Krajowej Rady Suplementów i Odżywek pt. "Otoczenie prawne branży suplementów diety w 2010 roku"
Podczas Konferencji przedstawiono między innymi zagadnienia:
1. Prace Sejmu RP odnoszące się do suplementów diety:
- Problem art. 9 ustawy o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne
- stanowisko rządu
- działania KRSiO
- propozycje zmian do ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia - wprowadzenie kryteriów kwalifikacji
- Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia - kontrowersje:
- opinia URPL
- Zespół ds. Suplementów Diety
- wzajemna uznawalność
2. Suplementy diety po 31 grudnia 2009 r., - na co przedsiębiorca powinien być przygotowany od strony prawnej?
- Postępowanie przez GIS - zmiany w zakresie kompetencji organów sanitarnych a możliwości i strategie obrony praw podmiotu wprowadzającego suplement diety do obrotu
- Stosowanie oświadczeń zdrowotnych i żywieniowych w stosunku do suplementów diety
3. Ocena wpływu zmian do ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia na pozycję przedsiębiorcy wobec organów sanitarnych.
- Analiza ryzyka otrzymania decyzji nakazującej wstrzymanie sprzedaży lub wycofanie produktu z obrotu.
- Możliwości obrony statusu i znakowania suplementów diety przed organami UE.










































