Kawa prasowa pt. "porozmawiajmy o płodności..."

Krajowa Rada Suplementów i Odżywek zaprasza na kolejną  „kawę prasową” w czwartek  12.12.2013 o godz.  10.30 w kawiarni „Podwieczorki, poranki” przy ulicy Bagatela 11 przy Placu Unii Lubelskiej w Warszawie:

Porozmawiajmy o płodności..."

Tym razem, tuż przed Świętami, zapraszamy Państwa na dyskusję w gronie ekspertów dotyczącą płodności oraz wpływu diety na tą ważną funkcję życiową.  Zaburzenia płodności, w tym stan obniżonej płodności to uznana przez WHO choroba cywilizacyjna. Szacuje się,  iż nawet co szóste małżeństwo na świecie jest dotknięte tym problemem.  Wiele czynników środowiskowych i styl życia ma wpływ na ten stan rzeczy np : niedobory pewnych składników  w żywności, wiek,  masa ciała, stres, przemęczenie…

Zdrowa, zbilansowana dieta jest ważnym czynnikiem wpływającym na homeostazę organizmu, a co za tym idzie, jego prawidłowe funkcjonowanie.  O prawidłową dietę należy zadbać zarówno w okresie przedkoncepcyjnym jak w trakcie ciąży. Zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze jest równie ważnym aspektem diety kobiety jak i mężczyzny, którzy oczekują potomstwa. 

Do dyskusji na ten temat zaprosiliśmy następujących ekspertów:

  • Prof. CMKP dr hab. n. med. Romualda Dębskiego - Kierownika Oddziału Klinicznego Położnictwa i Ginekologii w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Specjalistę w zakresie położnictwa, ginekologii, endokrynologii, ultrasonografii i diagnostyki prenatalnej. Zajmuje się prowadzeniem ciąż wysokiego ryzyka, diagnostyką i terapią płodu, diagnostyką i terapią zaburzeń hormonalnych u kobiet.

 

  • Dr n. med. Anetę Czerwonogrodzką-Senczyna - dietetyka w Klinice Pediatrii i Endokrynologii WUM, adiunkta w Zakładzie Żywienia Człowieka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się poradnictwem dietetycznym dla kobiet starających się o potomstwo, z zaburzeniami płodności, kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dzieci. Autorka licznych publikacji z tego zakresu.

Moderatorem dyskusji będzie  prof. dr hab. Iwona Wawer - Prezes Krajowej Rady Suplementów i Odżywek- autorka wielu publikacji na temat wpływu składników odżywczych  na funkcje życiowe organizmu.

Podczas spotkania dowiedzą się Państwo:

  1. Jakie są przyczyny zaburzeń płodności?
  2. Jak dieta wpływa na płodność?
  3. Jakie składniki odżywcze wpływają na zdolność rozrodczą kobiet i mężczyzn.
  4. Zdrowy tryb życia a płodność- o co zadbać na co dzień.

 

Powrót do listy